Porady dla par

OneLoveMovie Fotografia ślubna

O tym, jak wiele czasu, pracy I starań potrzeba, by zorganizować swój ślub I wesele z pewnością przekonali się Ci, którzy ten dzień maja już za sobą ? Dla wszystkich, którzy planują taką uroczystość mamy kilka cennych wskazówek.

Poniżej znajdują się cenne rady, które warto wziąć pod uwagę:

Od czego zacząć?

Najłatwiej i najlepiej zacząć od daty Waszego ślubu. Gdy ta będzie już wstępnie ustalona przygotujcie listę gości. Pomyślcie również o świadkach. Istotnym elementem organizacji ślubu na tym etapie jest budżet weselny.

Kiedy zarezerwować salę?

Wybór sali na wesele powinien być jednym z pierwszych kroków w organizacji wesela. W niektórych popularnych miejscach terminy zajęte są już na kilkanaście miesięcy wprzód, dlatego warto zająć się tym jak najwcześniej. Gdy wybierzecie już idealne miejsce pamiętajcie o podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki.

Zespół lub DJ na wesele

Kiedy macie już termin oraz zarezerwowaną salę, możecie zacząć szukać zespołu lub DJ na wesele. Warto wybrać zespół, który słyszeliście już na żywo.

12-10 miesięcy przed ślubem

Ten czas przeznaczcie na ustalenie miejsca Waszej uroczystości – wybierzcie kościół lub Urząd Stanu Cywilnego. Jeśli bierzecie ślub kościelny, zadbajcie również o nauki przedmałżeńskie.

Na tym etapie wybierzcie również kamerzystę oraz fotografa.

9-8 miesięcy przed ślubem

Na tym etapie możecie rozpocząć poszukiwania strojów ślubnych oraz zaplanować wymarzoną podróż poślubną.

7 miesięcy przed ślubem

Czas pomyśleć o dekoracjach I osobach, które mogłyby Wam pomóc. Do ustalenia są takie kwestie jak: dekoracja sali weselnej, dekoracja samochodu oraz dekoracja stołów.

6 miesięcy przed ślubem

Nadal pozostają otwarte kwestie dotyczące strojów ślubnych: możecie je wypożyczyć, uszyć lub kupić. Na kilka miesięcy przed ślubem warto zarezerwować również środek transportu. Na tym etapie powinniście mieć też pełną listę gości.

5 miesięcy przed ślubem

Dopilnujcie spraw związanych z urlopem w pracy i zacznijcie kompletować wszystkie potrzebne dokumenty.

4 miesiące przed ślubem

Udajcie się do kościoła I spiszcie protokół przedślubny. Następnie udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu wypełnienia dokumentów I odebrania zaświadczenia o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa. Kolejnym etapem jest wybór zaproszeń ślubnych oraz zlecenie ich wykonania.

3 miesiące przed ślubem

Pomyślcie o transporcie i noclegu dla Waszych gości. Czas również kupić ślubne obrączki!

2 miesiące przed ślubem
To intensywny czas, w którym należy wręczyć zaproszenia. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów poproście o potwierdzenie przybycia do konkretnej daty. Pamiętajcie również o tym, aby na tym etapie sprawdzić, czy wszystkie osoby zaangażowane w organizację i obsługę uroczystości znają prawidłowy termin oraz miejsce uroczystości. Zarezerwujcie również termin wizyty u fryzjera I kosmetyczki.
1 miesiąc przed ślubem
Jeśli wybrany lokal nie ma w ofercie ślubnego tortu, zlećcie jego przygotowanie na zewnątrz. Wraz z zespołem muzycznym lub Dj-em ustalcie program wesela. Wraz z obsługą sali weselnej ustalcie szczegóły dotyczące dekoracji oraz rozmieszczenia stołów. W tym czasie warto również zrobić tzw. Próbę generalną wraz z makijażem I fryzurą. Nie zapomnijcie o kwiatach – wiązanka dla panny Młodej i świadkowej, butonierki dla pana młodego i świadka oraz stroiki).
2-3 tygodnie przed ślubem
Zweryfikujcie liczbę gości oraz zadecydujcie o ich rozsadzeniu.
1 tydzień przed ślubem
Spiszcie akt ślubu w kancelarii parafialnej. Zamknijcie liczbę gości I przekażcie ją kierownikowi sali weselnej. Ustalcie ostatnie szczegóły uroczystości.
3 dni przed ślubem
Przygotujcie obrączki oraz wszystkie potrzebne dokumenty. Idźcie do spowiedzi.
2-1 dni przed ślubem
Spokojnie…już wszystko załatwione, możecie się zrelaksować ?
Dzień ślubu
Odbierzcie wiązanki i przygotujcie się do ślubu ?