ZADZWOŃ DO NAS! +48 792-002-003

Porady dla młodej Pary

 

O tym, jak wiele czasu, pracy I starań potrzeba, by zorganizować swój ślub I wesele z pewnością przekonali się Ci, którzy ten dzień maja już za sobą 🙂 Dla wszystkich, którzy planują taką uroczystość mamy kilka cennych wskazówek.

 

 

Poniżej znajdują się cenne rady, które warto wziąć pod uwagę:
+ Od czego zacząć?

Najłatwiej I najlepiej zacząć od daty Waszego ślubu. Gdy ta będzie już wstępnie ustalona przygotujcie listę gości. Pomyślcie również o świadkach. Istotnym elementem organizacji ślubu na tym etapie jest budżet weselny.

+ Kiedy zarezerwować salę?

Wybór sali na wesele powinien być jednym z pierwszych kroków w organizacji wesela. W niektórych popularnych miejscach terminy zajęte są już na kilkanaście miesięcy wprzód, dlatego warto zająć się tym jak najwcześniej. Gdy wybierzecie już idealne miejsce pamiętajcie o podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki.

+ Zespół lub DJ na wesele

Kiedy macie już termin oraz zarezerwowaną salę, możecie zacząć szukać zespołu lub DJ na wesele. Warto wybrać zespół, który słyszeliście już na żywo.

+ 12-10 miesięcy przed ślubem

Ten czas przeznaczcie na ustalenie miejsca Waszej uroczystości – wybierzcie kościół lub Urząd Stanu Cywilnego. Jeśli bierzecie ślub kościelny, zadbajcie również o nauki przedmałżeńskie.

Na tym etapie wybierzcie również kamerzystę oraz fotografa.

+ 9-8 miesięcy przed ślubem

Na tym etapie możecie rozpocząć poszukiwania strojów ślubnych oraz zaplanować wymarzoną podróż poślubną.

+ 7 miesięcy przed ślubem

Czas pomyśleć o dekoracjach I osobach, które mogłyby Wam pomóc. Do ustalenia są takie kwestie jak: dekoracja sali weselnej, dekoracja samochodu oraz dekoracja stołów.

+ 6 miesięcy przed ślubem

Nadal pozostają otwarte kwestie dotyczące strojów ślubnych: możecie je wypożyczyć, uszyć lub kupić. Na kilka miesięcy przed ślubem warto zarezerwować również środek transportu. Na tym etapie powinniście mieć też pełną listę gości.

+ 5 miesięcy przed ślubem

Dopilnujcie spraw związanych z urlopem w pracy I zacznijcie kompletować wszystkie potrzebne dokumenty.

+ 4 miesiące przed ślubem

Udajcie się do kościoła I spiszcie protokół przedślubny. Następnie udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu wypełnienia dokumentów I odebrania zaświadczenia o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa. Kolejnym etapem jest wybór zaproszeń ślubnych oraz zlecenie ich wykonania.

+ 3 miesiące przed ślubem

Pomyślcie o transporcie I noclegu dla Waszych gości. Czas również kupić ślubne obrączki!

+ 2 miesiące przed ślubem

To intensywny czas, w którym należy wręczyć zaproszenia. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów poproście o potwierdzenie przybycia do konkretnej daty. Pamiętajcie również o tym, aby na tym etapie sprawdzić, czy wszystkie osoby zaangażowane w organizację i obsługę uroczystości znają prawidłowy termin oraz miejsce uroczystości. Zarezerwujcie również termin wizyty u fryzjera I kosmetyczki.

+ 1 miesiąc przed ślubem

Jeśli wybrany lokal nie ma w ofercie ślubnego tortu, zlećcie jego przygotowanie na zewnątrz. Wraz z zespołem muzycznym lub Dj-em ustalcie program wesela. Wraz z obsługą sali weselnej ustalcie szczegóły dotyczące dekoracji oraz rozmieszczenia stołów. W tym czasie warto również zrobić tzw. Próbę generalną wraz z makijażem I fryzurą. Nie zapomnijcie o kwiatach – wiązanka dla panny Młodej i świadkowej, butonierki dla pana młodego i świadka oraz stroiki)

+ 2-3 tygodnie przed ślubem

Zweryfikujcie liczbę gości oraz zadecydujcie o ich rozsadzeniu.

+ 1 tydzień przed ślubem

Spiszcie akt ślubu w kancelarii parafialnej. Zamknijcie liczbę gości I przekażcie ją kierownikowi sali weselnej. Ustalcie ostatnie szczegóły uroczystości.

+ 3 dni przed ślubem

Przygotujcie obrączki oraz wszystkie potrzebne dokumenty. Idźcie do spowiedzi.

+ 2-1 dni przed ślubem

Spokojnie…już wszystko załatwione, możecie się zrelaksować 😉

+ Dzień ślubu

Odbierzcie wiązanki i przygotujcie się do ślubu 🙂